Otwarcie WinOgrodu

Dziś o godz. 13-tej, na podwórzu za budynkiem Podziemnej Trasy Turystycznej, zasadzone zostały winorośle i tym samym otworzył swe podwoje „WinOgród”, czyli pierwszy ogród winny opatowskiej starówki.
Pięć gatunków szlachetnych pnączy, podarowanych przez „Winnicę Knapów” z Krzczonowic umiejscowiono, pod czujnym okiem właścicielki, Pani Bogumiły Knap, w kameralnym i zacisznym zakątku owego atrium.
Nawiązujemy w ten sposób do bogatych tradycji winiarskich i kupieckich regionu. Wino wszak, jak wiemy, było jednym z głównych towarów, przechowywanych niegdyś w opatowskich piwnicach, zaś początki uprawy winorośli i produkcji wina w naszej okolicy sięgają aż XII wieku.

Dziś już wiemy jedno. Stworzyliśmy kreatywny zespół z głowami pełnymi nowych pomysłów a to wróży eksplozją inicjatyw. Dzięki ich działaniom nasze Podziemia przechodzą wiosenne odświeżenie wizerunku, skutkiem czego, jesteśmy już gotowi na rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego w Opatowie. -podkreśla Mariusz Szwajkowski p.o. dyrektora PCKTiR