Ferie w Opatowie!

Już wkrótce długo wyczekiwany czas – Ferie zimowe.

W Naszym województwie zimowy wypoczynek rozpoczyna się już 14 stycznia. Z myślą o naszych mieszkańcach, w imieniu władz powiatu opatowskiego, Starosta Opatowski -Tomasz Staniek chciał Państwa zaprosić do wspólnej zabawy oraz przedstawia zestawienie, w którym prezentuje wybrane atrakcje przygotowane przez Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie.
Jedno jest pewne przedstawione atrakcje sprawią, że nudzić się nie będziecie.

⚒Podziemia Opatowskie⚒

W czasie ferii zimowych od 12 stycznia do 27 stycznia 2019 roku Podziemna Trasa Turystyczna otwarta będzie codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00, z okazji przerwy szkolnej wprowadzona zostaje ulgowa cena biletu wstępu, która wynosić będzie 5 zł od osoby. Kontakt i rezerwacja dla grup: 506-789-486

Dla zwiedzających przygotowano dwie nowe wystawy:
1. „Jak w starym kinie” w skład, której wchodzi wyjątkowa kolekcja starych kamer i projektorów. Zwiedzający tą niesamowitą kolekcję mają okazję zwiedzić także podziemną salę projekcyjną w duchu starego kina. Dodatkową atrakcją będzie projekcja filmów.
2. „ Pan tu nie stał” czyli perły PRL-u, która ma przybliżyć współczesnej młodzieży życie Polaków w okresie działalności poprzedniego ustroju politycznego, a starszym przypomnieć nostalgiczne czasy walki o zdobycie prozaicznych sprzętów domowych i trudów życia codziennego, wszystko okraszone sporą dawką humoru. Wystawie będzie towarzyszyła projekcja kronik filmowych z tego okresu.


❄️Plac Rekreacyjno-Wypoczynkowy Promenada❄️

W czasie ferii zimowych Plac Rekreacyjno-Wypoczynkowy otwarty będzie codziennie w godzinach od 7.30 do 22.00.
Lodowisko otwarte jest od godziny 8.00 do 21.00.
Grupy zorganizowane mogą zarezerwować lodowisko od godziny 8.00 do 11.00 po wcześniejszej informacji tel. 507-737-749 przynajmniej dwa dni przed planowanym terminem przybycia.
Ze względu bezpieczeństwa przewidywana liczba osób przebywających jednocześnie na lodowisku to maksymalnie 60 osób.
Wszystkie pozostałe kwestie organizacyjne reguluje Regulamin Lodowiska Promenada.🥳Na zakończenia ferii 26.01.2019 roku organizujemy naszym łyżwiarzom imprezę na Lodowisku pn. „Disco lodowisko”, kolorowe światła, przyjemna muzyka zachęci wszystkich do wspólnej zabawy, mile widziane przebrania postaci z bajek czy filmów. Organizator zapewnia animatora (wodzireja), a także przewidywane są różne gry i zabawy.
Wkrótce plakat i zaproszenie 🙂

Na placu Rekreacyjnym organizowane będą weekendowe ogniska (sobota i niedziela) rozpalane od godziny 18.00. Organizator zapewnia zabezpieczone palenisko z opałem, ruszt, zadaszone altany, klimatyczną muzykę natomiast prowiant, każdy organizuje we własnym zakresie 😊
Na prośbę chętnych,również w dni robocze, jest możliwość rozpalenia ogniska, przy których można się ogrzać po zabawie na lodowisku, wówczas wymagane jest poinformowanie obsługi placu.

Z okazji zbliżających się ferii na lodowisku dostępna jest Kamera on-line pokazująca aktualną liczbę osób przebywających na naszym obiekcie.
Chcesz zobaczyć, ile osób korzysta z lodowiska?
Czy twoje pociechy dobrze się bawią!?
Czy pada deszcz, śnieg, świeci słońce?
Wszystko zobaczysz na podglądzie „na żywo”, który dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=R8cllLVvQD

Zapraszamy do wzięcia udziału w nadchodzących atrakcjach.