Ponowne udostępnienie szerszej publiczności i turystom odwiedzającym nasze miasto, niesamowitych zbiorów geodezyjnych gromadzonych przez lata przez Powiat Opatowski oraz Stowarzyszenie Geocentrum

Zadanie piorytetowe na nowy 2019 rok.
Odnowienie i odrestaurowanie wspaniałego historycznego budynku i powstanie Domu Muzealnego a w nim Muzeum Dziedzictwa Geodezji i Kartografii.
To olbrzymia szansa na ponowne udostępnienie szerszej publiczności i turystom odwiedzającym nasze miasto, niesamowitych zbiorów geodezyjnych gromadzonych przez lata przez Powiat Opatowski oraz Stowarzyszenie Geocentrum. 
W nowych salach wystawowych, dzięki uprzejmości Władz Powiatu oraz PODGiK Opatow, udostępnione zostaną między innymi stare mapy z terenu naszego powiatu a pośród nich niesamowite mapy majątku Krzyżtopór.
Stowarzyszenie Geocentrum jako organ współprowadzący przez lata Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie, zatroszczy się o należytą ekspozycję zbiorów przyrządów i urządzeń geodezyjnych.Starosta opatowski Tomasz Staniek wraz z wicestarostą Małgorzatą Jalowską żywią olbrzymią nadzieję że rok 2019 będzie również szczęśliwy dla pomysły utworzenia w Domu Muzealnym (obok zbiorów geodezyjnych) ważnego dla mieszkańców -Muzeum Ziemi Opatowskiej 

Wicej na naszym facebook’u: https://www.facebook.com/Powiatowe-Centrum-Kultury-Turystyki-i-Rekreacji-w-Opatowie-165068917495085/